ODGRZYBIANIE ELEWACJI
Powodów pojawienia się mikroorganizmów na starych elewacjach akrylowych budynku może być wiele. Dzięki nowoczesnemu preparatowi Kosbud Biolit w bardzo szybki i prosty sposób możemy się ich pozbyć.
Do rozwoju mikroorganizmów na powierzchni elewacji potrzebny jest odpowiedni, sprzyjający klimat czyli wilgotność i temperatura. Zależnie od otoczenia i położenia ściany wobec kierunków świata istnieje mniejsze lub większe ryzyko rozwoju alg. Na ścianach północnych i wschodnich oraz w pobliżu drzew, w obszarach o podwyższonym skażeniu środowiska lub w otoczeniu zbiorników wodnych zagrożenie pojawienia się na elewacji grzybów i alg jest bardzo wysokie.
Aby zmniejszyć ryzyko rozwoju mikroorganizmów należy stosować dodatki grzybobójcze
w tynkach i farbach. Wszystkie masy tynkarskie produkowane przez firmę KOSBUD posiadają specjalnie opracowaną recepturę wzbogaconą o środki zapobiegające rozwojowi glonów i grzybów:
biocydy "in can" - stabilizujące oraz przedłużające żywotność produktów w opakowaniach fabrycznych - nie dopuszczają do zarażenia pleśnią.
biocydy powłokowe - działające po utwardzeniu materiału w trakcie użytkowania

Jednym z polecanych sposobów na pozbycie się zielonych nalotów ze starych elewacjach jest wykorzystanie do czyszczenia elewacji środka do usuwania grzybów i alg Kosbud Biolit. Produkt usuwa istniejące mikroorganizmy i hamuje ich dalszy rozwój. Jest odporny na działanie wody i warunków atmosferycznych.
Oto jak wygląda stara elewacja po zastosowaniu środka Kosbud Biolit.